Ali Cinar

Jun 7, 2021

1 min read

THY ABD’deki Yeni Hattını Newark’a Açtı

Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jersey’de Türk Hava Yolları uzun zamandır planladığı İstanbul-Newark hattını açtı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir Çay, THY New York Müdürü Cenk Öcal ve New York Başkonsolosu Reyhan Özgür terminalde açılış törenine katılarak, THYun yeni hattının açılmasını kutladılar.

Türk Hava Yolları, Newark’a 13 Haziran 2021 tarihine kadar; pazartesi, çarşamba, cuma ve pazar olmak üzere haftada 4 sefer düzenleyecek. 13 Haziran itibarı ise uçuşlar haftanın her günü yapılacak. Açılan yeni hatta tüm vergiler dahil gidiş-geliş bilet ücreti 655 dolardan başlıyor.

New York Türk Başkonsolosluğun’dan yapılan açıklamada, gururumuz THY ‘nin ABD deki 10. uçuş noktası olan NJ Newark Liberty Uluslararası Havalimanında ilk uçağımızı karşıladık diyerek THY’ni yeni hattı ABD’de açmasından dolayı kutladı

THY’nun ABD ye uçtuğu lokasyonlar:

New York, Chicago , Miami, Los Angeles San Francisco Houston Washington, DC Atlanta, Boston ve Newark

Newark Havalimanı Hakkında:

Newark Havalimanı, dünyanın en işlek havalimanı ve New York metro bölgesine hizmet veren tek havalimanı, ancak 1939’da La Guardia Havalimanı Queens, New York’ta açıldı ve unvanı aldı.

Newark Havalimanı 1 Ekim 1928’de açıldı

Newark Havalimanı’nın üç terminalinden gelen 30 farklı havayolu var.

Newark Havalimanı, Chicago O’Hare ve Houston-İntercontinental havalimanlarından sonra United Airlines için üçüncü büyük merkezdir.

Havalimanlarında restoranlar, mağazalar ve kafeler içeren 65 mağaza bulunuyor.

Foreign Policy Expert on U.S.-Turkey Relations, ME, Security, NATO, Transatlantic / Journalist / 2019 Ellis Island Medal of Honor Recipient www.alicinar.com

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.